REJS I ROWERY-Vir

REJS Z ROWEROWYM ZWIEDZANIEM WYSP: Vir-Pag-Rab-Krk-Cres-Losinij-Vir /trasa północna/

Teodora8
Chorwacja to kraj, który ma urozmaicone, usiane wyspami wybrzeże.Wyspy oferują wiele ciekawych do odwiedzenia miejsc i atrakcji, jak n.p. znana z tradycji koronkarskich i owczych serów "kamienna" wyspa Pag czy degustatcja miejscowych potraw w lokalnych tawernach. Ciekawą propozycją jest możliwość odwiedzenia kilku z tych wysp statkiem i ich zwiedzania na rowerze. Rowerowe podróże po wyspach będących na szlaku naszego rejsu pozwalają dotrzeć w wiele nieznanych powszechnie miejsc i pozostawiają niezapomniane wrażenia z tej adriatyckiej podróży…
Statek m/b Teodora jest dwumasztowym statkiem wycieczkowym o długości prawie 19 metrów, wyposażonym w 9 kabin 2-osobowych z łózkami piętrowymi, 2 toalety z prysznicem i dodatkowo
2 zewnętrzne prysznice. Do dyspozycji również obszerna jadalnia, bar wewnętrzny oraz pokład słoneczny z leżakami.

RAMOWY PROGRAM:

Rowerydzień 1 – przed południem – przyjazd w okolice Zadaru na wyspę  Vir i zaokrętowanie na statek
m/b Teodora, pakowanie bagażu i rowerów ( w przypadku dojazdu własnym samochodem- możliwość skorzystania z bezpłatnegoparkingu), wczesnym popołudniem - wypłynięcie w kierunku wyspy Pag, po drodze przerwa na kąpiel i plażowanie na piaszczystej plaży wyspy Maun   Wieczorem- przybicie do portu Mandre, kolacja na statku i spotkanie informacyjne, nocleg na statku.

dzień 2 – rano – śniadanie na statku, wycieczka rowerowa po wyspie Pag słynącej z pięknych koronek, owczych serów oraz charakterystycznych murków granicznych układanych z płaskich kamieni, przejazd na rowerach z portu Mandre do Lun, słynącego z liczącego 2000 lat drzewa oliwnego (długość trasy ok. 35km), wtym czasie statek przepływa do portu Lun, gdzie czeka na uczestników a uczestnicy, którzy pozostali na statku mają czas na kąpiel morską i plażowanie,  powrót uczestników na statek, ciepła kolacja na statku, króttki rejs (ok. 40min.) na wyspę Rab wieczór w porcie Rab, nocleg na statku.

dzień 3 – śniadanie na statku, wypłynięcie z portu Rab do portu Lopar, położonego w północnej części wyspy, wyjazd grupy rowerowej z Rab do Lopar ( trasa ok 15 km), pozostali- plażowanie na pokładzie statku,  po południu - powrót na statek, kolacja, wieczór w porcie Lopar, nocleg w kabinach na statku.

Teodora7
dzień 4 - poranny rejs na wyspę Krk, w trakcie rejsu - śniadanie na statku, przybicie do portu Krk, wyjazd na rowerach z portu, zwiedzanie wyspy-nawiększej na Adriatyku i pełnej historycznych miasteczek i wiosek, w trakcie – przerwa na posiłek w lokalnej tawernie, po południu- powrót na statek, ciepła kolacja na statku, nocleg.

dzień 5 - poranny rejs na wyspę Cres, w trakcie rejsu -śniadanie na statku, przybicie do portu Porozina - wyjazd grupy rowerowej z portu w kierunku miasta Cres ( trasa ok. 26 km), rejs statku do portu Cres, pozostali na statku uczestnicy mają czas na plażowanie i kąpiele  w Cres, powrót na statek, kolacja, nocleg w kabinach na statku.

dzień 6śniadanie na statku, wycieczka rowerowa na trasie Cres- Mali Losinj ( trasa ok. 50km) - rowerowe zwiedzanie wyspy znanej głównie z rezerwatów przyrody i ornitologicznych, po drodze -  przerwa na posiłek w lokalnej tawernie, w trakcie wycieczki statek przepływa z Cres do Losinj, pozostali na statku uczestnicy- plażowanie na pokładzie w czasie rejsu oraz po południu- na wyspie Losinj, powrót rowerzystow na statek, kolacja, wieczór w porcie, nocleg na statku

Teodora15dzień 7 – wcześnie rano - wypłynięcie w kierunku wyspy Vir, w trakcie - śniadanie na statku, w trakcie rejsu - przerwa na kapiel i plażowanie na wyspie Olib lub Silba, wieczorem - przybicie do portu Vir, ciepła kolacja i nocleg w kajutach na statku.

dzień 8 – w porcie Vir - śniadanie na statkuwyokrętowanie i wyładunek bagaży i rowerów, zakończenie rejsu.

UWAGI:

- trasa rejsu i program mogą być zmodyfikowane zgodnie z decyzją kapitana w zależności od pogody i stanu morza
- zaokrętowanie- pierwszego dnia od 13.00/ wyokrętowanie - ostatniego dnia po śniadaniu- do 09.00 

CENY w EURO/osobę za rejs (lub równowartość w PLN wg kursu Santander Bank - sprzedaż)

SYMBOL TERMIN CENA/OSOBĘ REZERWACJA
CRV25/05 25.05-01.06.2024 685€ REZERWUJ
CRV08/06 08.06-15.06.2024 685€ REZERWUJ
CRV15/06 15.06-22.06.2024 685€ REZERWUJ

Cena obejmuje:
- 7 noclegów na statku m/b Teodora ( min. liczba uczestników-16 osób, maksymalnie 18 osób, w kajutach 2 os. (łóżka piętrowe), na statku znajdują się 2 łazienki z prysznicami i WC
- wyżywienie H/B: śniadania i ciepłe kolacje na statku, napoje w cenie
- ubezpieczenie KL/NNW
- opłata za korzystanie z własnych napojów na statku
- opieka pilota

Teodora6

Koszty dodatkowe:
- dojazd własny, za dopłatą - możliwość organizacji transportu lub przelotu (do Zadaru)
- rowery- własne ( lub możliwość wypożyczenia-koszt od ok. 120€/7 dni),
- bar-napoje na statku, przykładowe ceny:
  piwo 0,3l = 3€, 05l=3,50€, cola, fanta =2,50€, wino  1l=15€  
- wydatki własne